Фінкомітет Ради почав роботу над законопроектом про криптовалюту

Фінкомітет Ради почав роботу над законопроектом про криптовалюту

Oct 02

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності почав роботу над розробкою законопроекту, який дозволить врегулювати статус криптовалюти в Україні. Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова комітету, член фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка.
“У нашому парламентському комітеті ми почали роботу над законопроектом про криптовалюту, яка набирає все більшої популярності в світі. Світовий ринок якої перевищив 160 млрд. доларів. Лідер в цьому Китай, почав їх активно забороняти – там борються з відтоком за кордон коштів і з їх відмиванням . На лідерство тепер претендує Японія, яка в цьому році не просто її легалізувала, а зробила криптовалюту засобом платежу. Головна мета місцевої влади – використовувати ці нові технології для здешевлення транзакцій в японській банківській системі “, – написав С. Рибалка.
Він також додав, що багато країн також вже працюють над власними системами регулювання ринку криптовалюти.
“Ми не маємо права закривати очі на цю проблему з кількох причин. Наш IT-потенціал дозволяє Україні претендувати на лідерство в розвитку нових фінансових технологій, і нам вкрай необхідний розвиток цивілізованого ринку. Також нам не завадить залучення в Україну нових інвестицій”, – підкреслив глава фінкомітету Ради.
Однак на сьогоднішній день, за його словами, криптовалюта – це “вкрай ризикований спекулятивний фінансовий інструмент, який не має ніякої реальної вартості, крім спекулятивного попиту”.

“Тому досвід нашого банкопаду і фінансових пірамід зобов’язує нас думати про захист інтересів людей, яких можуть масово обдурити. На нараді в комітеті були присутні представники НБУ, Мінфіну, інших державних органів, представники ринку криптовалют, серйозні експерти. Збираємо думки і пропозиції і будемо писати проект закону “, – резюмував С. Рибалка.

За матеріалами:
https://www.obozrevatel.com/finance

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?