Китай може надати $ 500 мільйонів для будівництва житла військовим і переселенцям в Україні

Китай може надати $ 500 мільйонів для будівництва житла військовим і переселенцям в Україні

Nov 17

Китайська національна корпорація генеральних підрядів (China national complete engineering corporation, ССЕС) визнана переможцем відкритого конкурсу Державної іпотечної установи на залучення зовнішнього запозичення для фінансування реалізації інвестиційного проекту “Забезпечення житлом на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу”.
Відповідні підсумки конкурсу оприлюднені в урядовому виданні “Урядовий кур’єр” 17 листопада.
Згідно з інформацією, представленою на веб-сайті ДІУ, сума очікуваних запозичень становить $ 500 млн. (або еквівалент в іншій вільно конвертованій валюті). Термін залучення 15 років. Ефективна ставка по кредиту 4,5% річних. Відсотки нараховуються та виплачуються раз на півроку.
Кредитні кошти будуть забезпечені державними гарантіями, передбаченої у державному бюджеті.
Проектом передбачені використання кредиту в двох напрямках: фінансування будівництва 1,4 млн кв. м житла на загальну суму 20,7 млрд грн (з урахуванням коштів реінвестування проекту), а також забезпечення викупленими квартирами 30,6 тис. сімей на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу (без авансового внеску) за ставкою 15,3% річних. При цьому на покупку житла буде направлено $ 200 млн, два транші по $ 100 млн. На фінансування будівництва буде направлено $ 300 млн, три транші по $ 100 млн.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України з метою залучення іноземних інвестицій на розвиток іпотечного сектора і відновлення банківського кредитування в наприкінці 2015 року запропонувала передбачити в бюджеті державного бюджету на 2016 рік надання державних гарантій в сумі еквівалент $ 500 млн за зовнішніми кредитами ДІУ. Такі дані, що містяться в пояснювальній записці до урядового проекту закону №3000 “Про державний бюджет на 2016 рік” від 14 вересня 2015 року.
“Кошти, які повинні бути залучені ДІУ, планується направити на будівництво і забезпечення житлом державних службовців, в першу чергу, військовослужбовців-учасників АТО, і громадян України, переміщених з окупованих частин території України, на умовах лізингу (оренди) та іпотечного кредитування згідно з програмами державної іпотечної установи “, – йдеться в документі.
Згідно з документом, сума таких послуг ДІУ держгарантій на зазначені цілі повинна бути вказана у відповідному Меморандумі.
ДІУ створено урядом України в жовтні 2004 року. Основний вид діяльності – рефінансування іпотечних кредиторів за рахунок коштів, залучених від розміщення цінних паперів.
Чистий прибуток ДІУ в січні-вересні 2016 року скоротився на 44,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року – до 19,959 млн грн, чистий дохід виріс в три рази, до 367,521 млн грн.
За підсумками 2015 року чистий прибуток ДІУ зросла на 33% від рівня попереднього року – до 46,461 млн грн, чистий дохід збільшився в 2,1 рази, до 412,856 млн грн
Згідно з даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців на 6 квітня 2017 року, власником 100% в статутному капіталі ДІУ був Кабінет міністрів України.
Зареєстрований капітал ДІУ до кінця першого кварталу 2017 року складав 755,66 млн грн.

За матеріалами: https://biz.censor.net.ua/n3036120

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?