Коли надійде транш і що буде з гривнею до кінця року

Коли надійде транш і що буде з гривнею до кінця року

Oct 24

За два попередні тижні (6-20 жовтня) гривня на міжбанківському ринку зміцнилась на 1,1%. 20 жовтня міжбанк закрився на позначці 26,56 грн / дол., але більшість угод складено за середньозваженим 26,54 грн / дол. Нацвалюта зміцнилася без участі НБУ: останній валютний аукціон НБУ проводив 5 жовтня. Втім, відсутність Нацбанку на ринку не виглядає дивним. Адже розмах коливань був вкрай малий, та й сам факт млявого зміцнення не особливо цікавить НБУ. Він продовжує потроху скуповувати валюту в резерви – як зазвичай.
Може причиною зміцнення гривні став приплив іноземної валютної виручки? Ні, в середині жовтня обсяг продажу валюти на міжбанку скоротився – його учасники продали 1,1 млрд. дол. США, а це майже вдвічі менше, ніж за два тижні до того. Схоже, експортери також вичікують, щоб отримати більше гривні, коли курс знову почне просідати. А ось зазначений скарбниками легкий дефіцит гривні цілком міг призвести до зміцнення національної валюти.
Не збили гривневий оптимізм навіть бурхливі мітинги в Києві 17-20 жовтня. Це означає, що ринок не сприймає всерйоз нинішні політичні ігри, які ініціюють Михайло Саакашвілі і його спонсори. Чи може гривня сісти на підвищувальний тренд? Чому ні? Про це говорять і в Нацбанку. За словами в.о. глави НБУ Якова Смолія, фундаментальні фактори для курсу зараз сприятливі: світові ціни на товари українського експорту, зокрема сталь, високі, і ринок очікує валютну виручку від нового врожаю.
Оптимізм в жовтні панує не тільки на міжбанківському валютному ринку, але і в кабінетах Кабміну. Офіційна делегація України у складі керівництва НБУ, Мінфіну і Мінекономрозвитку побувала в середині жовтня на щорічних зборах Міжнародного валютного фонду і групи Світового банку. 13 жовтня прем`єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що впевнений в отриманні Україною наступного траншу МВФ. У той же день впевненість в отриманні траншу висловив і міністр фінансів Олександр Данилюк. “Я дуже реалістичний щодо отримання траншу в цьому році”, – сказав він.
Незважаючи на настільки позитивний настрій, в самому МВФ офіційно про можливі терміни мовчать. Більш того, дата чергового прибуття місії МВФ в Україну на зборах в США навіть не обговорювалася. Як зазначив перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон, на порядку денному стояло лише питання просування України вперед у виконанні програми. А список-то значний. Від України очікують прийняття пенсійної реформи (з жовтня парламент прийняв законопроект № 6614, президент його підписав, але МВФ ще не дав свою оцінку документу).
Також в МВФ чекають від України створення антикорупційного суду і зрушень в приватизації підприємств держсектора. “У програму включено такий структурний маяк як реформування процесу приватизації держпідприємств, і ми очікуємо прийняття відповідних нормативних актів”, – пояснює перший заступник керуючого директора Девід Ліптон. Не менш важливе для фонду питання – системна коригування внутрішніх тарифів на газ. За словами Ліптона, тарифи повинні змінюватися відповідно до імпортними цінами на газ.
У листопаді у Нацбанку будуть трохи напружені дні в зв’язку з тим, що уряд чекають платежі за зовнішніми позиками в розмірі 274,1 млн дол., в тому числі платіж МВФ – 193,4 млн дол.(Дані Мінфіну). Але на курс це не вплине – в попередні місяці траплялися виплати вдвічі більше і без особливих наслідків. Європейський банк реконструкції і розвитку вперше випустив облігації на 10 млн дол., виплати по яких прив’язані до середньозваженого курсу гривні на міжбанку.
Термін обігу цінних паперів – до 2 серпня 2018 року, а прибутковість – 9,5% річних в гривні. Сума виплати і нарахований процентний дохід будуть індексуватися на середньозважений курс гривні на міжбанку за день до дати погашення. “26 вересня ми здійснили невелике синтетичне приватне розміщення в гривні терміном на один рік, яке було внесено в лістинг в Лондоні та викуплено 10 жовтня. Інтерес з боку міжнародних інвесторів додає впевненості, так як може розглядатися як ознака позитивного ставлення до гривні”, – зазначив старший радник ЄБРР в Східній Європі і на Кавказі Антон Усов.

За матеріалами: http://ua.today/news/economy/kogda_postupit_transh_i_chto_budet_s_grivnoj_do_konca_goda

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?