Коли оцифрують гривню, як це працює і чи варто побоюватися нововведень

Коли оцифрують гривню, як це працює і чи варто побоюватися нововведень

Dec 11

НБУ хоче запустити українську криптовалюту, але експерти вважають, що це станеться не скоро
У Нацбанку заговорили про впровадження національної електронної валюти – е-гривні. Терміни – до 2020 року. “Сегодня” дізналася, як це працює і чи варто побоюватися нововведення.

Дешево і безпечно

Е-гроші – це цифрові записи на електронному носії (комп’ютери, сервери блокчейна або карти з мікропроцесорами), якими розраховуються за товари і послуги. Їх випускають банки, які в майбутньому повинні обмінювати таку валюту на звичайні гроші – як готівку, так і безготівкові. Е-гроші обертаються в особливій платіжній системі – блокчейні.
Щоб не носити з собою комп’ютер, можна скористатися карткою з мікропроцесором. Вони схожі на звичайні кредитки, але якщо кредитки просто дають доступ до банківського рахунку, то на картах з чіпами вже є грошовий файл на суму, зараховану до цього через банк.
На відміну від банківських операцій, перерахування е-грошей здійснюються набагато швидше і коштують в рази дешевше через відсутність комісій. І безпечніше – технологію блокчейн наразі неможливо зламати. При цьому ризиків інфляції немає.
“Банк не видає більше е-грошей, ніж отримав від клієнтів у звичайній валюті, тому грошей в обігу не стає більше і інфляція не зростає”, – пояснив нам аналітик “Forex club в Україні” Андрій Шевчишин.
Фактично в е-гроші переводитимуться готівкова і безготівкова гривня без додаткових емісій НБУ.

Вже розробляють

У Нацбанку давно збираються зменшити обсяг готівки, оскільки її дорого випускати і обслуговувати. Це підштовхнуло НБУ внести до планів до 2020 року запровадження в обіг е-гривні. Наприкінці минулого року Нацбанк разом з фахівцями з блокчейн-технологій запустили проект, щоб з’ясувати можливості банку створити, запустити і налагодити роботу електронної нацвалюти.
“Сьогодні ми посилили нашу команду фахівцями світового класу і вважаємо, що проект отримає подальший розвиток найближчими місяцями”, – розповіли нам в прес-службі відомства і додали, що НБУ проводив опитування серед українських комерційних банків, щоб зрозуміти їх готовність підтримати оборот електронної гривні і її конвертацію в паперові гроші. “Майбутня е-гривня буде доступною 24 години на добу 7 днів на тиждень і буде дуже простою у використанні”, – підкреслили в прес-службі.
“Введуть не скоро”
Експерти вважають, що цифрові гроші в Україні з’являться не скоро.
“Технологічно це можна зробити в дуже короткий термін, наприклад за місяць. Всі програмні коди для цього вже описані і є у відкритому доступі – на їх основі легко можна зробити щось своє, – поділився думкою Андрій Шевчишин. – Але на вирішення всіх організаційних і інфраструктурних питань, пов’язаних із запуском такої валюти, на введення її до правового поля держави можуть знадобитися роки”.

За матеріалами: https://ukr.segodnya.ua/economics/finance/kogda-ocifruyut-grivnyu-kak-eto-rabotaet-i-stoit-li-opasatsya-novshestv-1097139.html

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?