НБУ посилив монетарну політику

НБУ посилив монетарну політику

Oct 30

У Нацбанку взялися за боротьбу з підвищилася інфляцією
Правління Національного банку України (НБУ) ухвалив рішення підвищити облікову на 1 процентний пункт – з 12,5% до 13,4% річних. Про це заявили в прес-службі НБУ.
Нова облікова ставка вступає в силу з 27 жовтня. До цього облікова ставка залишалася незмінною з травня-2017.
У Нацбанку відзначають, що більш жорстка монетарна політика буде сприяти зниженню споживчої інфляції і наближення до мети в 2018 році.
“Більш жорстка монетарна політика насамперед спрямована на попередження подальшого погіршення інфляційних очікувань. Крім того, такий стримане монетарне стан є реакцією на підвищення ризиків затримки відновлення співпраці з МВФ і прискорення споживчого попиту внаслідок підвищення соціальних стандартів”, – пояснив в.о. глави НБУ Яків Смолій.
Він пояснив, що більш жорстка монетарна політика допоможе знизити інфляцію по декількох каналах.
“Підвищення облікової ставки буде стимулювати приплив заощаджень в банківський сектор і, отже, стримувати споживчий попит. Також підвищення ставок робить більш привабливими фінансові інструменти в національній валюті в порівнянні з аналогами в іноземній валюті, робить позитивний вплив на майбутню інфляцію через канал обмінного курсу”, – зазначив в.о. голови Нацбанку.
Нацбанк також допустив, що може підняти облікову ставку ще вище – це можливо в разі посилення інфляційних ризиків. У разі уповільнення інфляції і подальшої співпраці з МВФ Національний банк може повернутися в цикл пом’якшення монетарної політики в кінці 2018 року.
При цьому НБУ очікує, що до кінця 2017 року інфляція складе 12,2%, на кінець 2018 року – 7,3%, а в 2019 році – 5%.
Нагадаємо, правління НБУ знизив облікову ставку до 12,5% річних з 26 травня 2017 року. Попереднє зниження облікової ставки НБУ провів 13 квітня 2017 року, знизивши даний показник з 14% до 13%. В цілому падіння облікової ставки тривало з серпня 2015 року після досягнення в березні того ж року рекордного значення 30%.
Національний банк використовує облікову ставку як орієнтир, скільки повинні коштувати гроші. Крім того, вартість рефінансування банків також визначається обліковою ставкою НБУ – при зниженні ставки банкам доведеться витрачати менше грошей на обслуговування рефінансування.

За матеріалами: https://www.segodnya.ua

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?