Подвійний навар: банки знижують ставки по депозитах і підвищують – по кредитах

Подвійний навар: банки знижують ставки по депозитах і підвищують – по кредитах

Oct 11

Роздрібні та корпоративні вкладники нарощують свої накопичення на банківських рахунках.
Повернувшись із відпусток, українці стали активніше збирати гроші на рахунках. Завдяки цьому банківській системі вдалося за підсумками вересня 2017 р. наростити свій сукупний депозитний портфель по всіх позиціях.
Згідно зі свіжим звітом Нацбанку, обсяг гривневих вкладів населення за минулий місяць зріс на 1,6% (до 217,6 млрд. Грн.), А валютних – на 0,03% (до $ 8,4 млрд.). Копили кошти і українські компанії: залишки на рахунках в нацвалюті піднялися на 0,7% (до 230 млрд. Грн.), У ВКВ – на 1,9% (до $ 5,5 млрд.).

І це при тому, що всім довелося миритися з економією банкірів, які не перестають знижувати відсотки за вкладами: середня гривнева ставка для людей у ​​вересні просіла з 11,4% до 10,6% річних, а для бізнесу – з 8,2% до 8,1% річних. Помітно зменшилися середні заробітки і валютних вкладників: з 3,1% до 2,9% річних у населення і з 2,6% до 1,9% річних у підприємств.
На кредитному ринку позитивна динаміка спостерігалася лише в сегменті нацвалюти. У ній активно кредитувалися і люди, чий борг перед банківською системою підріс на 1,5% (до 88,8 млрд. Грн.), І підприємства – на 1,4% (до 454 млрд. Грн.).
При цьому в обох напрямках скорочувалися обсяги валютного кредитування: позичальники гасили старі кредити і рідко оформляли нові. Тому корпоративний кредитний портфель в ВКВ за минулий місяць зменшився на 1,4% (до $ 13,5 млрд.), А роздрібний – на 2,4% (до $ 2,7 млрд.).
У той же час банкіри не виконують свої обіцянки щодо зниження вартості кредитів. Знижуючи відсотки по депозитах, фінансисти підвищують їх по кредитах. Для підприємств за перший день осені середні кредитні відсотки підросли з 13,3% до 13,9% річних, а для населення – з 27,5% до 28,8% річних.

За матеріалами: http://ubr.ua/finances/banking-sector

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?