Рада схвалила законопроект про створення кредитного реєстру НБУ

Рада схвалила законопроект про створення кредитного реєстру НБУ

Nov 16

У Нацбанку розкритикували документ, а законопроект в першому читанні підтримали з низкою поправок. Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про створення та ведення кредитного реєстру Національного банку України (НБУ), альтернативний затвердженому Кабінетом міністрів і зареєстрованому в парламенті 15 вересня, але з озвученими в сесійному залі поправками.
За прийняття законопроекту 7114-д за основу з низкою поправок, озвучених народним депутатом Русланом Демчаком, проголосували 229 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. Відзначимо, депутатський законопроект (7114-д) авторства керівника парламентського Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайла Довбенко був зареєстрований 15 листопада пізно ввечері за підсумками засідання комітету, яке проходило без журналістів.
Представляючи законопроект, Довбенко заявив, що урядовий законопроект містив ряд дискримінаційних норм по відношенню до приватних бюро кредитних історій.
“За результатами дискусії комітет прийняв рішення при одному голосі, який утримався, зареєструвати законопроект 7114-д і рекомендувати прийняти його Верховній Раді за основу”, – сказав Довбенко. При цьому ще один представник комітету, Руслан Демчак, заявив, що парламентська фракція “Блок Петра Порошенко” не підтримає альтернативний законопроект, якщо в ньому не буде враховано низку поправок, що стосуються збереження банківської таємниці. Згідно з озвученими правок, приватні бюро кредитних історій виключаються з ряду статей. Представник уряду – перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова закликала депутатів підтримати або урядовий законопроект, або альтернативний з озвученими поправками БПП. “Даний кредитний реєстр, створення і функціонування якого ми пропонуємо, досить зрозумілий і простий, відповідає міжнародній практиці, має просту філософію: банки діляться інформацією з регулятором і мають доступ до цієї інформації”, – сказала вона, підкреслюючи, що прийняття цього закону підвищить стійкість банківської системи. Раніше проти альтернативного законопроекту висловилися в Національному банку, за інформацією якого, цей законопроект дасть можливість кредиторам подавати в кредитні бюро інформацію про позичальників без їх згоди і зобов’яже НБУ надаватиме кредитним бюро необмежений доступ до свого кредитного реєстру, а також застосовувати санкції до банків, що не працюють з кредитними бюро. “Доопрацьований” законопроект повністю змінює концепцію взаємодії між НБУ, банками та кредитними бюро і створює передумови для витоку конфіденційної інформації, що становить банківську таємницю “, – підкреслили раніше в НБУ. У Нацбанку висловлювали побоювання щодо того, що в разі прийняття альтернативного законопроекту будь-хто зможе зареєструвати кредитне бюро і автоматично отримати конфіденційну інформацію про позичальників банків. Відзначимо, практика ведення кредитних реєстрів поширена як мінімум в 14 країнах єврозони, де державні кредитні реєстри плідно працюють одночасно з приватними кредитними бюро. Зокрема, це такі країни, як Австрія, Болгарія, Чехія, Румунія, Португалія. Як зазначали раніше експерти, реєстр дозволить банкам бачити, хто з потенційних позичальників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів, і відповідно оцінювати в майбутньому ризики їх кредитування. У той же час, як відзначають юристи, нинішнього законодавчого регулювання недостатньо для реалізації такого проекту.

За матеріалами:https://www.segodnya.ua/economics/finance

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?