У Кабміні розповіли про більш дешеву альтернативу іпотеки

У Кабміні розповіли про більш дешеву альтернативу іпотеки

Nov 29

Замість іпотеки в Україні можуть запустити програму довірчої власності.
Законопроект, який пропонує ввести Міністерство економічного розвитку пропонує ввести програму довірчої власності. Так, до виплати всієї суми, житло буде знаходиться у власності кредитора або банку. Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку Максим Нефедов, передає delo.ua.
Проект Мінекономрозвитку вважає пріоритетним до прийняття до кінця 2017 року, а сама процедура схожа на фінансовий лізинг, який сьогодні використовується при купівлі автомобілів. Так, поки позичальником не буде виплачена вся сума, транспортний засіб знаходиться у власності банку або кредитора.
У міністерстві кажуть, що ця норма дозволить полегшити стягнення нерухомості, якщо позичальник не сплатив свій борг. Однак, ця процедура не зможе повністю замінити іпотеку.
«У позичальника повинен бути вибір. Можна взяти класичну іпотеку, з якої буде вище ставка по позиці, але рівень захищеності позичальника вище. А можна вибрати інструмент довірчої власності, при якій ставка плати буде нижче, але більш захищеною стороною угоди буде банк »- розповів Нефьодов.
Однак, в законопроекті окремо обумовлено, що кредитор не зможе користуватися або самостійно розпоряджатися майном позичальника, якщо той справно обслуговує свій борг і вчасно розплачується за кредитом. Тільки лише якщо позичальник прострочив оплату більш, ніж на 20 днів, кредитор зможе звернутися за стягненням майна.

За матеріалами: http://www.aif.ua

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?