У Раді зайнялися легалізацією Bitcoin в Україні

У Раді зайнялися легалізацією Bitcoin в Україні

Oct 10

Депутати пропонують віддати управління операціями з криптовалюти Нацбанку і ввести ідентифікацію користувачів.
У Верховній Раді зареєстрований депутатський законопроект №7183 про легалізацію обороту криптовалюти в Україні. Як свідчать дані офіційного сайту парламенту, зараз документ перебуває в роботі в профільному комітеті.
Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, державне управління в сфері криптовалюти пропонується покласти на Національний банк України (НБУ). Окремо підкреслюється, що навіть в такому випадку на державу не покладатимуться зобов’язання відшкодовувати вартість криптовалюти в разі її девальвації.
Кріптовалютним біржам, Майнерам і власникам криптовалюти, проект закону пропонує зберігати всі дані за п’ять років. Для бірж також хочуть зробити обов’язковим моніторинг всіх транзакцій, а так само ідентифікацію користувачів. Як відомо, одним з достоїнств (і одночасно небезпек) блокчейна вважається саме анонімність.
Нагадаємо, раніше НБУ відмовився визнавати Bitcoin валютою. Криптовалюта, на думку Нацбанку, також не є платіжним засобом. “Світові регулятори не стурбовані якоюсь загрозою криптовалюти через їх маленький обсяг. Вони стурбовані лише тим, що люди можуть втратити гроші, і шахрайством”, – заявив заступник голови Нацбанку Олег Чурій .
Таку ж позицію зайняв і голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв. “Тут немає ніякого інформаційного супроводу і ніякого захисту прав інвесторів”, – підкреслив він. Раніше Хромаєв також відзначав, що в Україні два регулятора відповідають за сфери, в які “вторгаються” криптовалюти. Він підкреслював, що валюту регулює НБУ, а цінні папери – НКЦБФР.

За матеріалами: https://www.segodnya.ua/economics/finance

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, надання фінансових кредитів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?