У столиці нерухомість помітно подешевшала в доларовому еквіваленті

У столиці нерухомість помітно подешевшала в доларовому еквіваленті

Oct 13

Курсові коливання гривні в кінці літа з одного боку, а також завищені очікування продавців нерухомості на початку осіннього сезону з іншого, привели до невеликого короткочасного зміцнення цін пропозиції на вторинному ринку житла Києва. Хоча з другої половини вересня ціновий тренд знову змінив вектор в сторону зниження, за підсумками першого місяця осені медіанна ціна в доларовому еквіваленті склала $ 1096 за кв. м.
Проте, різке зростання частки попиту на найдешевше житло вартістю до $ 30 тис. З 53% до 69% при практично відсутності попиту в категорії дорогих квартир (понад $ 70 тис.) Свідчить про посилення стагнаційних процесів на ринку житла столиці. Такими є результати дослідження ринку житлової нерухомості Києва за вересень 2017 року, яке провели фахівці дослідницької групи Colliers International разом з порталом пошуку житлової нерухомості Address.ua.
У вересні медіанна ціна пропозиції квартир на вторинному ринку Києва, представлених в базі даних порталу, склала $ 1 096 за кв. м, що на 0,5% вище значення в попередньому місяці. Даний показник в категорії однокімнатних квартир збільшився на 1,2% до $ одна тисяча двадцять шість за кв. м. Двокімнатні і трикімнатні квартири подорожчали на 0,4% і 0,7% відповідно. Медіанна ціна чотирьох і більше кімнатних квартир, зросла на 0,8%, до $ 1539 за кв. м.
За попередні 12 місяців ціна пропозиції квартир в доларовому еквіваленті, представлених в базі даних порталу опустилася на 10%. З початку 2014 р падіння по всіх категоріях перевищила 39%.
Медіанна ціна пропозиції по районам Києва в вересні 2017 р склала:
У вересні різко виріс попит на житло в найнижчої цінової категорії, до $ 30 тис., І досяг частки – 69% (в порівнянні з 53% в серпні – Ред.) Від загальної кількості запитів до бази даних порталу. На друге місце вийшли квартири в діапазоні $ 50-70 тис. З часткою запитів 16% (18% в серпні). Попит на житло з ціною від $ 70 тис. Опустилося до рекордно низького значення – 1% (з 8% у серпні) запитів до бази даних порталу.
Попит на двокімнатні квартири в вересні 2017 був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 41%. 38% запитів користувачів порталу були зосереджені в категорії однокімнатних, трикімнатними квартирами в минулому місяці цікавилися 20% користувачів, які шукають нерухомість для покупки
При цьому найбільший попит у покупців зосереджений в діапазоні від 35 до 50 кв. м, частка таких запитів до порталу складає 35% від загальної кількості. 25% цікавляться квартирами від 50 до 80 кв. м. Відсоток запитів на квартири площею до 35 кв. м склав 24%
Аналітики порталу вважають, що за підсумками 2017 року зниження цін в доларовому еквіваленті може досягти 10%, повторюючи динаміку попередніх років. При цьому старий житловий фонд, який з кожним роком все менше відповідає сучасним стандартам якості життя, буде дешевшати більш високими темпами. Обмежена платоспроможність населення, а також відсутність доступного іпотечного кредитування продовжують залишатися основними стримуючими факторами розвитку ринку нерухомості.

ДОВІДКА. Дослідження базується на аналізі наступних даних:
інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
дані розділу “Статистика” про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.
Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 вересня 2017 року. Кількість відвідувань за даний період склало 307 638 (Universal Analitics)

За матеріалами: http://www.finobzor.com.ua

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?