Українцям стали частіше відмовляти у видачі кредитів на кілька тисяч

Українцям стали частіше відмовляти у видачі кредитів на кілька тисяч

Oct 18

Такі позики надають під 400-700% річних
На тлі загального зростання попиту на короткострокові кредити – 2-5 тис. грн., відсоток заявок позичальників, які задовольняються активно знижується. Як повідомив UBR.ua. директор з розвитку бізнесу Міжнародного бюро кредитних історій Андрій Камінський, рік тому на отримання позики могло розраховувати 37% прохачів, а вже в 2017-му – лише 32%.
«Те, що рівень схвалення фінансовими компаній запитів клієнтів сьогодні нижче, не означає, що кредитів стали видавати менше. Абсолютні цифри сум за кількістю і за обсягами ростуть через наростаючий попит на кредити до зарплати. Потреба людей в цьому величезна. Наприклад, перед 1 вересня (в останню декаду серпня), кількість запитів на видачу кредитів зросла на 23% в порівнянні з середньорічним рівнем. Щоб зібрати дітей до школи, батьки брали короткострокові позики », – зазначив Камінський.
Прибутковість по короткостроковим кредитам в Україні становить 400-700% річних і це привертає увагу до цього сегменту не тільки місцевих гравців, а й іноземних компаній.
«Питання розміру процентних ставок жорстко регулюється. В Україні немає обмеження по прибутковості фінкомпаній. Тому у нас представлені дочки компаній з Грузії, Литви і Латвії, Польщі, Чехії, Ізраїлю. Ряд з них вийшли на ринок в 2017 році. І це теж сприяє зростанню обсягів кредитування », – описав Камінський ситуацію на ринку.
Незважаючи на високу прибутковість, яка перекриває неповернення в цьому сегменті, фінкомпанії прагнуть убезпечити себе від видачі потенційно-проблемних кредитів. Все більша кількість ФК прагнуть співпрацювати з бюро-кредитних історій. І не тільки, щоб отримати інформацію про позичальника, але і регулярно передають дані про знову виданих кредитах.
«Наше бюро працює тільки на умовах обов’язкового щоденного обміну інформацією. І кожен місяць до нас підключаються на обслуговування 2-3 компанії. Якщо за весь минулий рік в МБКІ прийшло на обслуговування 32 компанії, то за 9 місяців поточного року – 22. Серед наших партнерів є і кілька кредитних спілок », – уточнив Камінський.
За його словами, в 2017 році бюро щодня обробляє близько 50 тис. запитів кредиторів за даними громадян, які бажають отримати кредити. Це на 10% більше ніж у 2016 році.

За матеріалами: http://ubr.ua/finances/banking-sector

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?