В Україні відроджується кредитування – НБУ

В Україні відроджується кредитування – НБУ

Nov 24

Нинішній роздрібний валютний кредитний портфель – це залишки валютної іпотеки і валютних автокредитів.
Національний банк України (НБУ) з початку 2017 року спостерігає відновлення кредитування населення і бізнесу, хоча відновити інтенсивне кредитування реального сектора економіки поки не вдалося. Про це заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час засідання Вищої експертної ради при Раді Нацбанку. “Гривневі кредити населення з початку року зросли на 20 млрд грн”, – цитує Рожкову “Дело”.
За словами Рожкової, в першу чергу зростає споживче кредитування. “Це впливає на рівень ставок. Ставки за споживчими беззаставними кредитами є максимальними”, – уточнила заступник голови НБУ.
Поступово відновлюється іпотека, але для розвитку необхідні зміни в законодавстві, зокрема, скасування мораторію. При цьому автокредити поки не стали масовими. Рожкова нагадала, що кредитувати населення у валюті заборонено, тому нинішній роздрібний валютний кредитний портфель – це залишки валютної іпотеки і валютних автокредитів. “Зараз ці портфелі продовжують реструктуризуватися і конвертуватися в гривню, щоб знизити валютні ризики, тому валютний портфель скорочується і погашається”, – уточнила вона.
Заступник голови НБУ повідомила, що в 2017 році спостерігається також приплив коштів населення на депозити. З початку року кошти українців в банківській системі збільшилися практично на 23 млрд грн.
“Ставки по депозитах в іноземній валюті перебувають на історичному мінімумі, по гривневих депозитах – найнижчі за останні шість років. Зниження ставок по кредитах відбувається повільніше. Але ми думаємо, що протягом року-півтора вони досягнуть того рівня, який є більш-менш прийнятним для економіки “, – повідомила Рожкова.

За матеріалами: https://www.segodnya.ua/economics/finance

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?