Який курс гривні очікує бізнес – опитування НБУ

Який курс гривні очікує бізнес – опитування НБУ

Oct 17

Національний банк відзначає, що очікування бізнесу щодо інфляції стабілізувалися на тлі подальшого зниження девальваційних очікувань.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.
Очікування бізнесу по зростанню споживчих цін стабілізувалися (на рівні 10% в наступні 12 місяців) на тлі подальшого зниження девальваційних очікувань
Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України в третьому кварталі 2017 року.
Основним фактором впливу на зростання споживчих цін в Україні бізнес продовжує визнавати витрати на виробництво.
При цьому респонденти відзначили посилення його ролі – 73,1% відповідей у ​​порівнянні з 70,5% в II кварталі 2017 року.
Продовжують поліпшуватися очікування бізнесу щодо зростання обсягів виробництва товарів і послуг (баланс очікувань – 17,5% в порівнянні з 14,2% в II кварталі).
Третій квартал поспіль керівники підприємств покращують очікування щодо пожвавлення ділової активності.
Індекс ділової активності підвищився до 117,4% (у попередньому кварталі – 114,3%).
Пожвавлення ділової активності очікують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім будівництва.
Найбільш оптимістично налаштовані керівники підприємств переробної промисловості (127,1%), транспорту та зв’язку (122,9%), а також торгівлі (120,2%).
Збереження стабільності на валютному ринку в III кварталі поточного року сприяло ослабленню девальваційних очікувань бізнесу.
Очікуваний середній курс гривні зміцнювався другий квартал поспіль – до 28,46 UAH / USD (у II кварталі 2017 – 28,68 UAH / USD).
При цьому, частка респондентів, які очікують, що курс гривні протягом наступних 12 місяців не перевищить 27,00 UAH / USD, зросла до 21,1% з 14,8% в II кварталі 2017 року.
Частка підприємств, які планують брати банківські кредити, залишилася практично на рівні попереднього кварталу – 38,5% (у II кварталі 2017 – 38,2%).
У той же час частка респондентів, які мають намір залучати фінансування в національній валюті, зменшилася до 81,5%.
Найбільш налаштовані брати кредити в національній валюті керівники підприємств сільського господарства, торгівлі, енерго- і водопостачання.
Опитування проводилося з 4 серпня по 4 вересня 2017.
В опитуванні взяли участь 670 підприємств з 22 регіонів країни (без обліку тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.
Результати опитувань – це відображення лише думки респондентів-керівників підприємств України, а не оцінки Національного банку.

За матеріалами: https://news.finance.ua

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?