Яким буде курс долара в 2018 році

Яким буде курс долара в 2018 році

Sep 29

Прогнозний курс гривні на кінець 2018 року в проекті держбюджету, підготовленому Кабміном, становить 30,1 грн / $ 1. Середньорічний (на базі якого розраховували проект держбюджету) – 29,3 грн / $ 1. Чому буде дорожчати долар, в своєму блозі на НВ написав Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. «Мінфін» скоротив.
Прогноз Центру Разумкова: до Нового року курс складе 27 грн. за долар, а на наступний рік – 29 грн, до 30 грн. Зараз така динаміка пов’язана з тим, що економіка залишається слабкою. Крім того, якщо ми подивимося на темпи економічного зростання, то і на цей рік уряд ледь натягує 2%. У наступному хоче 3% зростання економіки, але і з цим показником є ​​сумніви. У той час, як динаміка інших висхідних країн в середньому становить 4%.
Тобто економічна основа для зміцнення гривні дуже слабка. Крім того, поки, хоч платіжний баланс нібито поліпшується, але рахунок поточних операцій все одно залишається дефіцитним. Також дуже слабкий і приплив прямих іноземних інвестицій. Знову ж таки, добре, що уряд розмірковує про план Маршала або про щось в такому роді, що мало б привернути інвестиції в українську економіку. Але поки це в основному декларації та тези, а не те, що підтримується реальними інструментами сприяння бізнесу, поліпшення фіскальної, адміністративної середовища та інше. І якщо згадати, що в 2019 році у нас будуть вибори, а передвиборна кампанія фактично починається вже зараз (зокрема, під час обговорення бюджету на наступний рік), в найближчі 1,5-2 роки ми входимо в вісокополітізовані ризики популістських або відверто лобістських економічних рішень. Це також фактор, який буде послаблювати гривню.

За матеріалами:
http://minfin.com.ua

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?