За рік ціни на квартири на вторинному ринку столиці впали на 8,2%

За рік ціни на квартири на вторинному ринку столиці впали на 8,2%

Dec 20

Що відбувається на вторинному ринку нерухомості Києва, і які квартири користуються попитом у покупців
Девальвація гривні і зростання інфляції в умовах низької активності покупців нерухомості підвищують коливання цін на вторинному ринку. Поширені програми стимулювання попиту на первинному ринку, на якому забудовники часто пропонують 10-15-ти відсоткові знижки на квартири, надають додатковий тиск на цінові показники “вторинки”. Низьколіквідні квартири великої площі демонструють більше зниження ціни в порівнянні з більш затребуваними на ринку однокімнатними квартирами.
Незважаючи на невелике зміцнення цін на квартири малої площі, в цілому по ринку ціна в Києві в доларовому еквіваленті за підсумками листопада знизилася на 0,5% до $ 1,091 тис., що на 0,5% нижче значення в вересні.
Такими є результати дослідження ринку житлової нерухомості Києва за листопад 2017 року, яке провели фахівці дослідницької групи Colliers International разом з порталом пошуку житлової нерухомості Address.ua

Даний показник в категорії 1-но кімнатних квартир збільшився на 0,2% до $ 1,028 тис. Двокімнатні квартири подешевшали на 0,8%, а ціна трикімнатних не змінилася. Середня ціна 4-х і більше кімнатних квартир опустилася найбільш відчутно – на 1,2%. При цьому з початку року зниження цін пропозиції в Києві склало 6,5%
За попередні 12 місяців ціна пропозиції квартир в доларовому еквіваленті, представлених в базі даних порталу Address.ua, опустилася на 8,2%. З початку 2014 р падіння по всіх категоріях перевищила 39%.
У листопаді залишався високим попит на житло в найнижчої цінової категорії, до $ 30 тис., З часткою 68% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. На другому місці квартири в діапазоні 30- $ 50 тис. З часткою запитів 15%. Попит на житло з ціною від $ 70 тис. Трохи виріс і склав 7% запитів до бази даних порталу.
Попит на двокімнатні квартири в листопаді 2017 був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 41%. 38% запитів користувачів порталу Address.ua були зосереджені в категорії 1-кімнатних, трикімнатними квартирами в минулому місяці цікавилися 20% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в діапазоні від 35 до 50 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить 34% від загальної кількості. 32% цікавляться квартирами від 50 до 80 м2. Відсоток запитів на квартири площею до 35 м2 склав 14%.

квартира

В кінці року і в період новорічних свят очікуємо низьку активність на вторинному ринку нерухомості Києва.
При цьому кількість угод на первинному ринку може зрости через високу маркетингової активності забудовників і наявності великого вибору житла за прийнятними цінами.
Пропозиція девелоперами безвідсоткових розстрочок часто є визначальним фактором для покупця в разі обмежених фінансових можливостей. У той же час запланований рекордний обсяг введення в експлуатацію нового житла в столиці за підсумками 2017 р при вкрай обмеженому попиті підвищує ризик інвестування в новобудови, збільшує невизначеність ринку і ризики галузі нерухомості в цілому.

За матеріалами: https://delo.ua/business/za-god-ceny-na-kvartiry-na-vtorichnom-rynke-stolicy-upali-na-82-337789/?supdated_new=1513778573

ФК «БІЗНЕС КАПІТАЛ» пропонує послуги надання фінансових кредитів, лізингу нерухомості та лізингу автомобілів, факторингу, гарантій і поручительств, як для юридичних так і для фізичних осіб.

Залишились питання?

Ви маєте змогу отримати безкоштовну консультацію відправивши запит

Бажаєте дізнатись більше?